środa, 11 kwietnia 2012

Sałatka z mango

To orzeźwiająca sałatka, idealna po świątecznej uczcie, gdy mam ochotę na nowy, lekki smak. Nutka egzotyczna przypomina mi o mojej ulubionej piosence Cibelle "Underneath the mango tree" z płyty Las Venus Resort Palace Hotel. W ogóle od razu wyruszyłabym w podróż do Brazylii. Ale wracając na ziemię, (po świętach ta grawitacja jakby mocniej działa), wcinam orientalne pikantne mango, nucąc moją piosenkę.

Przepis na sałatkę z mango:

1 mango obrane i pokrojone w kawałki
pokrojony w kostkę schab pieczony
1 dymka pokrojona
2 czerwone papryczki chili bez pestek, drobno posiekane
sok z 1 limonki
1/2 sałaty lodowej posiekanej
garść pokrojonej kolendry
1 łyżeczka oleju arachidowego
1 łyżeczka oleju sezamowego

Przygotowanie:

To stary przepis Nigelli dostosowany przeze mnie, gdyż proponuję do kompozycji z mango pieczony schab (najlepiej ze śliwką), ale oczywiscie mięso możemy zastąpić innym, np. grilowanym kurczakiem na zimno. Ja wykorzystuję pyszny schab upieczony przez Irenkę na Wielkanoc. Do tego nie muszę dodawać, jak niesamowitego smaku dodają świeże zioła z ogrodu. Kolendra rozrosła się i poszerzyła aromaty mojego herbolarium. Mieszam wszystkie składniki, zalewam sosem i gotowe! Do tego kieliszek Ruedy i wiosenny brunch ląduje na stole w moim ogrodzie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz