Przepis na sałatkę z mango:
1 mango obrane i pokrojone w kawałki
1 dymka pokrojona
2 czerwone papryczki chili bez pestek, drobno posiekane
sok z 1 limonki
1/2 sałaty lodowej posiekanej
garść pokrojonej kolendry
1 łyżeczka oleju arachidowego
1 łyżeczka oleju sezamowego
Przygotowanie:
To stary przepis Nigelli dostosowany przeze mnie, gdyż proponuję do kompozycji z mango pieczony schab (najlepiej ze śliwką), ale oczywiscie mięso możemy zastąpić innym, np. grilowanym kurczakiem na zimno. Ja wykorzystuję pyszny schab upieczony przez Irenkę na Wielkanoc. Do tego nie muszę dodawać, jak niesamowitego smaku dodają świeże zioła z ogrodu. Kolendra rozrosła się i poszerzyła aromaty mojego herbolarium. Mieszam wszystkie składniki, zalewam sosem i gotowe! Do tego kieliszek Ruedy i wiosenny brunch ląduje na stole w moim ogrodzie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz